Kitchen helper korzyści dla dziecka i rodziny

Małe dzieci mają ogromną ciekawość świata i chcą towarzyszyć dorosłym na każdym kroku, obserwować ich codzienne zajęcia i brać w nich aktywny udział. Dotyczy to między innymi przygotowywania posiłków i różnych prac domowych. W takich sytuacjach przydaje się kitchen helper – mebelek, dzięki któremu każdy maluszek będzie mógł bezpiecznie spędzać czas ze swoimi opiekunami w kuchni. Jest to rodzaj krzesełka, czy też drabinki, która pozwala sięgnąć dziecku do stołu lub blatu. Stabilna konstrukcja oraz specjalne barierki chronią przed upadkiem.
 

Dzięki kitchen helperowi mały kucharz może pomagać swoim rodzicom lub dziadkom w lepieniu pierogów, formowaniu ciasteczek, mieszaniu i przyprawianiu. Zyskuje swobodny dostęp do powierzchni, które nie są zwykle dostosowane do jego wzrostu.

Zalety “pomocnika kuchennego”

Korzystanie z kitchen helpera niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim maluszek jest dużo bezpieczniejszy, niż na zwykłym krześle czy taborecie, które nie służą przecież do stania. Poza tym zyskuje status pełnoprawnego uczestnika kuchennych wydarzeń, może rozwijać swoje zdolności manualne, poznawać produkty i smaki, a przy okazji świetnie się bawić.

Ten przydatny mebel docenią też opiekunowie, którzy będą mogli spokojnie wykonywać swoje czynności, włączając do nich najmłodszych członków rodziny. Zainteresowane i zaangażowane dziecko nie będzie przeszkadzało w przygotowaniu posiłku czy zmywaniu naczyń, a wręcz przeciwnie, na swój uroczy sposób w tym pomoże.

Inwestycja na lata

Kitchen helper to zakup, który posłuży przez wiele lat, ponieważ można regulować wysokość podestu, aby dopasować go do wzrostu dziecka i wysokości blatów. Nadaje się zarówno dla dzieci, które dopiero nauczyły się stać, jak i energicznych kilkulatków. Konstrukcja wykonana jest z drewna, które stanowi ekologiczny i przyjazny dla milusińskich materiał.

Nic nie zastąpi czasu wspólnie spędzanego z dzieckiem. Kitchen helper pomaga jak najlepiej wykorzystać beztroskie chwile dzieciństwa, a przy okazji rozwijać zainteresowania maluszka i umożliwić mu obserwację, na podstawie której kształtuje sobie obraz świata.

Shopping Cart