Pomoce do jogi- czy tylko dla początkującego czy dla każdego?

Wiele osób myśli sobie zapewne, że zaopatrzą się w dodatkowe akcesoria dopiero wtedy, gdy przejdą do bardziej zaawansowanych asan. To błąd – pomoce do jogi przydają się właściwie na każdym etapie praktyki, zarówno gdy stawiamy dopiero nasze pierwsze kroki w przygodzie z tym wyjątkowym systemem ćwiczeń fizycznych, jak i po wielu miesiącach, a nawet latach nauki. Zastanawiasz się, do czego właściwie cały ten sprzęt jest potrzebny? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Podstawowe pomoce dla joginów, które warto mieć od samego początku

Praktyka powinna być przede wszystkim przyjemna i bezpieczna, ale – zwłaszcza na samym początku – możemy mieć problem z wejściem w poszczególne pozycje bądź utrzymaniem ich przez określony czas. Wykorzystując klocki do jogi, specjalne krzesełka oraz bolstery, stopniowo zwiększysz swój zakres ruchów, popracujesz nad świadomością ciała i nauczysz się pozbywać napięć.

Inwestycja w tego rodzaju pomoce zaprocentuje również w przyszłości: unikniesz nadwyrężeń bądź innych kontuzji przeciążeniowych, które mogłyby później uniemożliwić Ci osiąganie trudniejszych pozycji. Dzięki dobrze dobranym akcesoriom szybciej i łatwiej wzmocnisz swoje ciało, co na pewno poskutkuje zwiększeniem jego elastyczności. Jeżeli zależy Ci na robieniu regularnych postępów, kup na początek przynajmniej drewniane klocki (zakładamy, że matę już masz 🙂 ) – kosztują niewiele, a naprawdę „robią robotę”!

Do czego służą poszczególne akcesoria?

Drewniane klocki – przydatne niezależnie od stopnia zaawansowania. Dla początkujących będą idealną podpórką przy ćwiczeniach wykonywanych na leżąco lub siedząco, zaawansowanym joginom pomogą natomiast w pogłębieniu gibkości ciała. Sprawiają, że trening jest dużo bardziej bezpieczny.

Bolster (wałek) do jogi – niezwykle uniwersalne akcesorium, które ułatwi Ci odnalezienie prawidłowego ułożenia ciała w początkowej fazie asany. Umożliwia poprawienie zakresu ruchów u początkujących, doświadczonym pozwala zrelaksować się po wykonaniu trudniejszych asan.

Woreczek relaksacyjny na oczy – dzięki niemu łatwiej będzie Ci się wyciszyć przed praktyką i odnaleźć równowagę ciała i umysłu. Do tego pięknie pachnie, więc zwiększa przyjemność z wykonywanych ćwiczeń 🙂

Te i wiele innych pomocy do jogi (m.in. poduszki do medytacji, krzesełka i klocki trójkątne pod stopy i dłonie) znajdziesz w sklepie online Wood For Joy. Sprawdź całą naszą ofertę!

Shopping Cart