Jak używać?

Zobacz przygotowane filmy montażowe składania kitchen helperów!

Filmy instruktażowe

Poniżej znajdziesz kilka filmów instruktażowych jak korzystać i jak dbać o drewniane pomoce! Wszystkie produkty Wood for Joy tworzone są z wysokich jakości materiałów. Odpowiednia pielęgnacja dodatkowo wydłuży żywotność Twoich pomocy.

Pielęgnacja i czyszcenie

Pamiętaj, że drewno w każdej postaci nie lubi wody. Używaj wyłącznie wilgotnych materiałów do czyszczenia a powierzchnie zawsze wytrzyj do sucha. 

Do czyszczenia drewnianych pomocy najlepiej sprawdzą się najprostsze produkty, które mamy na zapleczu własnego domu, takie jak płyn do naczyń.

Aby wydłużyć żywotność i kondycje mebelków należy regularnie impregnować je olejem tungowym lub lnianym. Szczególności przed i po sezonie grzewczym.

Sposobem zalecanym przez producenta Flexoil:

  • drewno przed przystąpieniem do pracy musi być oczyszczone i suche,
  • olej nakładać cienkimi warstwami, zgodnie z kierunkiem słojów,
  • po około 20 minutach zebrać nadmiar oleju,
  • pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny w ciepłych, suchych warunkach,
  • kolejne warstwy można nakładać w odstępach 24 godzinnych
  • czynności powtarzać do momentu, aż olej przestanie się wchłaniać.

Jeżeli drewno było pokryte farbą, powinno się malować ponownie dopiero, gdy zobaczymy mechaniczne usunięcie warstwy farby (ścieranie). Malujemy farbą przeznaczoną do drewnianych mebli wg zaleceń producenta z opakowania.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje pomocy będą służyły Ci przez lata 🙂

Jesteś świeżym posiadaczem kitchen helpera? Nie do końca wiesz jak go złożyć poprawnie? Chcesz w 100% zapewnić dziecku bezpieczeństwo z produktem, który zakupiłaś?

I got You! 😉 

Poniżej znajdziesz krótkie filmy video przedstawiające instruktaże działania naszych kitchen helperów! 

 

Jeżeli mebel, pomoc została zamówiona jako drewno zabezpieczone olejem tungowym/ farbą bądź lakierem- można taki zakup używać swobodnie azj właściwości impregnatu przestanie działać (więcej w zakładce „jak dbać o drewniane pomoce”. Drewno surowe. Jedynie kitchen Helpery mogą zostać zamówione bez zabezpieczenia. Takie drewno jest przygotowane do porycia samodzielnego olejem, farbą bądź lakierem. Ze względu na przeznaczenie tego mebla oraz miękkiego materiału, z którego jest wykonany, należy to zrobić możliwie jak najszybciej (maksymalnie 3 dni od odgrzybiania paczki). Każdy ze sposobów pokrycia jest słuszny, o ile zostanie wykonany zgodnie z instrukcją przygotowaną przez producenta 😉

Twoja przygoda z jogą dopiero się rozpoczyna? A może chcesz urozmaicić Twój rytuał? Przychodzę z pomocą! A dokładniej z drewnianą pomocą 🙂 

Skorzystaj z akcesoriów do jogi, jeżeli:

  • masz problem z wykonaniem niektórych pozycji,
  • cierpisz na problemy z kręgosłupem,
  • zależy Ci na zwiększeniu elastyczności ciała,
  • chcesz pogłębić swoją praktykę,
  • praktykujesz jogę iyengarowską, vin jogę lub jogę restorative.

Jak korzystać z klocków? To doskonałe narzędzie dla osób, które mają problem z elastycznością ciała. Ustawia się je, tak, by stwarzały przedłużenie ciała i umożliwiały wykonywanie ćwiczeń. Klocki można ustawiać pod dłońmi, łopatkami, kością ogonową czy też stopami – w zależności od Twoich potrzeb.

Bolster – ich celem jest rozluźnienie ciała. Podłuż je pod miejsca w których odczuwasz dyskomfort – biodra, kolana czy szyje.

Dodatkowy podnóżek znajduje się przy kitchen helperze w opcji stół -blat, przy modelu Wszystko w jednym oraz  kitchen helperze mini, gdy zostanie zaznaczony „dodatkowy podnóżek”.

Podnóżek jest wysyłany w kartonowym opakowaniu wraz z klisami +haczyki- jeżeli chcemy podnóżek zdejmować, a także płaskowniki- pozwalające na montaż na stałe.

Poniżej zdjęcia obrazujące jak powinno to wyglądać.

Krok 1. Ustal wysokość podnóżka odpowiednią dla małego użytkownika.

Krok 2. Zdecyduj czy podnóżek ma zostać zamontowany na stałe za pomocą płaskowników czy zdejmowany dzięki załączonym klipsom.

Krok 3a. jeżeli używamy płaskownika w pierwszej kolejności przymocowujemy go za pomocą śrubek znajdujących się w opakowaniu i śrubokręta krzyżakowego lub wiertarką z bitem krzyżakowym. Gdy po obu stronach podnóżek będzie posiadał zamontowany płaskownik, możemy przymocować go na stałe na ustalonej wcześniej wysokości, pozostałymi śrubkami z zestawu.

Krok 3b. Jeżeli podnóżek ma na codzień być zdejmowany, mocujemy w pierwszej kolejności haczyki do 2 nóg helpera za pomocą śrubek dołączonych do zestawu. Kolejno sprawdzamy odległość w której ma zostać przewiercony klips (na podnóżku). W tym celu zakładamy klips na haczyk i otwieramy go na ok 45 stopni. W takim położeniu mocujemy klips do podnóżka (nie powinien być luźny ani też zatrzaskiwany z dużym oporem).

Shopping Cart